Nieuwsbrief 07/2024

Eerste zondag ?

Op 7 juli is er geen uitstap gepland.

4 augustus wel, de communicatie gebeurd via Twizzit.


Vaart training juli & augustus

Jeugd & Volwassenen

Tijdens de zomermaanden kan er iedere woensdagavond getraind worden, zoals we het gewoon zijn. 

Opgelet, voor de jeugd is er in juli GEEN begeleiding voorzien..


Fijne vakantie

We wensen iedereen een fijne en deugddoende vakantie.


Afvaart van Rur (D) 15/08/2024

Een klassieker op de clubagenda, waar vind je nog voldoende stromend water in de zomer?
Zondag 15/08  varen we op de Rur (Duitsland), traag stromend water doorheen een beschermd natuur gebied, traject  Heimbach-Ober Maubach.

Afstand 20 km.
Dit traject is ideaal voor beginners.

Op tijd inschrijven, de plaatsen zijn beperkt!


Familiedag 31/08/2024

De FAMILIEDAG en SPAGHETTIAVOND gaan dit jaar opnieuw door aan de molen van Rotselaar.

Maak jullie familie, vrienden en collega’s warm om met ons mee te varen, iets te drinken en/of te eten aan de aankomst. 
Hou alvast enkele datums vrij in jullie kalender:
Vrijdagavond 30/08 opbouw clubtent
Zaterdag 31/08 Familiedag met afvaart van de Dijle gevolgd door de SPAGHETTIAVOND (beroemde saus van Jeannine)
Zondag 01/09 afbraak van de feesttent
Meer info met volgende nieuwsbrief


Start to Stromend

Ook dit najaar, op zondag 15 september om precies te zijn, geven we terug twee sessies S2S (start to stromend). Eéntje in de voormiddag en ééntje in de namiddag. Afhankelijk van de waterstand kiezen we voor Arenberg of Aarschot als oefenplaats.

In deze korte workshop zullen de lesgevers van onze club, jullie de basistechnieken proberen bij te brengen van kajakken op stromend water. Bochtstroming hanteren, keerwaters nemen en traverseren of de stroming juist oversteken komen zeker aan bod. Een ideale voorbereiding op onze tochtjes op stromend water op zondag, of de wildwaterstage  in Sault-Brenaz. Op een veilige manier en met voldoende begeleiding kunnen jullie de eerste stappen op stromend water zetten en de smaak te pakken krijgen van deze zalige discipline van de kajaksport. Mocht je interesse hebben, noteer de datum dan vast in je agenda.

In de nieuwsbrief van augustus zal de link naar het inschrijvingsformulier terug te vinden zijn.


Cure en Chalaux

In het weekend van 21 en 22  september gaan we weer naar de Morvan in Frankrijk. Op ongeveer 6 uur rijden van hier liggen 2 prachtbeken die dat weekend zeker water zullen hebben aangezien er waterlossingen zijn. Beide beken klasseren  we als klasse 3 /3+ beken.  Stevig, steil, continu en een korte funrun. De Cure heeft 4 grotere passages met ronkende namen, de Chalaux is eerder continu wildwater, met 2 passages die een naam waardig zijn (verloren kalf en de haaientand).

We vertrekken op vrijdag de 20e  in de namiddag en komen ’s avonds laat aan. Op zaterdag varen we meerdere runs op de Cure en zondagvoormiddag varen we meerdere runs op de chalaux, alvorens moe terug naar huis te komen.

Kamperen doen we op deze eenvoudige camping aan het meer.  (link)

Verdere praktische info en een inschrijvingsformulier volgen in augustus. Dit weekend staat open voor zowel  jeugd als volwassenen met de nodige ervaring. (link)

 Mocht je voordien toch al dringende vragen hebben, kan je steeds contact opnemen met leden van de werkgroep wildwater.

Tim, Joke, Jeroen, Kamiel, Ralf  en Thomas


Herfst SPDB 2024

Nieuwe activiteit!

Met de werkgroep wildwater willen we dit jaar een nieuwe activiteit in het leven roepen. We zijn op prospectie geweest naar een wildwaterpiste in de buurt van Lyon, Saint-Pierre-de-Bœuf (SPDB). Dit jaar willen we dit graag samen met jou doen!

Concreet!

We willen in de herfstvakantie een 3 tal dagen varen op de piste van SPDB. Dit is een mooie piste (met verwarmd water en een transportband) voor verschillende niveaus. Zowel gevorderde vaarders als minder ervaren kajakkers kunnen hier veel bijleren.

Gezocht!

Om deze activiteit succesvol te organiseren kunnen we jouw hulp gebruiken. We zoeken dus mensen die graag mee willen helpen in de organisatie van deze activiteit. Vele handen maken licht werk! Dit is dan ook een ideale kans om eens achter de schermen mee te helpen in de organisatie van activiteiten.

Heb je zin om ons te helpen met deze activiteit, laat dat dan zeker weten aan de leden van de werkgroep wildwater!

Team WildWater

Joke, Jeroen, Kamiel, Ralf, Tim, Thomas


Onze activiteiten 2024

  • 06-19/07 Familievakantie (FR)
  • 07-14/07 Drôme (FR) via Rudie
  • 22-28/07 Wildwatertrainingsweek (FR) via Tim
  • 15/08      Rur (D)
  • 31/08      Familiedag / Spaghetti
  • 13/09      Miniemenschool
  • 15/09      Start to Stromend
  • 21-22/09 Cure/Chalaux (Fr)
  • 20-22/09 Opaalkust (Fr)
  • 28/09      Start to Kano Vaart